Skolotāji turpina izglītoties
25. martā Talsu 2. vidusskolā notika metodiskā diena. Šajā dienā notika kursi " Globāls skolotājs". Globālā izglītība ir aktīvs mācīšanās process. Ieinteresēti
un atraktīvi pedagogi iesaistījās kursu nodarbībā „Globālais skolotājs”,
treneru Laumas un Ingas vadībā. „Nevienlīdzība pasaulē”, „Starpkultūru un
multikulturālā pasaule”, „Cilvēktiesības pasaulē” – tās ir tikai dažas no
apgūtajām tēmām. Viedokļi, diskusijas, lomu spēles palīdzēja iedziļināties
šajos nozīmīgajos jautājumos. Atkal iegūtas jaunas zināšanas, kuras skolotāji varēs pielietot mācību procesā.
žurnāls, grāmatiņa
Samsung skolas apmācībās uzzināju par Joomag vietni. Tā kā pēdējā laikā jālieto ļoti daudz medus, nolēmu šo vietni izmantot, lai izveidotu nelielu žurnālu par bitēm. Ļoti aizraujoši.
Twittera izmantošana
Oficiāli Twitter ir sociālais tīkls jeb precīzāk – mikroblogošanas platforma. Saprotamākā valodā to var nosaukt par miniatūru interneta dienasgrāmata, kur vienā ierakstā (angl.tweet) varat izteikties 140 simbolu garumā. To, savukārt, izlasīs vai nu nejaušie garāmgājēji vai arī draugi un paziņas, kas jums seko. Pēdējā laikā Twitter ir kļuvis par nozīmīgu mārketinga instrumentu, kā arī bieži tas kalpo kā jaunumu izplatīšanas rīks. Tāpat tas sevi pozicionē kā lielisks komunikāciju rīks, kas var palīdzēt gan darbā, gan izklaidē. Daudzi interneta lietotāji izveido savus Twitter profilus un vienkārši sāk rakstīt. Raksta par savām ikdienas gaitām, jaunumiem ko tie uzzina, interesantajām vai ne tik interesantajām lietām, ko redz ikdienā vai jeb ko citu, kas ienāk prātā vai piesaista to uzmanību.
Lai uzsāktu savu Twitter lietotāja karjeru, patiesībā, nav jāizdara nekas sarežģīts: 1. jādodas uz twitter.com; 2. jāreģistrējas; 3. jāsāk lietot. ( Raksts no- http://twitter.lv/kas-ir-twitter/)
Arī mācību procesā varam to izmantot- uzdodot mājas darbus, sagaidot no skolēniem rezultātus, secinājumus, atsauksmes par kādu noteiktu tēmu u.t.t.. Šādā veidā varam arī ātri nodot kādu ziņu, reklamēt pasākumus.
Izmantojot Twitteri, var izveidot infografikas. Izmantojot Tweedeck iespējas, var skolēnu izveidotos darbus redzēt vienkopus.
Prezentāciju veidošana
Par prezentāciju veidošanu mācās informātikā. Bet tomēr, skolēniem dodot veidot prezentācijas, vispirms jāizstāsta kādam nolūkam prezentācijas var izmantot, kā tās jāveido, kā jānoformē, kam obligāti ir jābūt prezentācijā, kā sava prezentācija jāprezentē. Jāizstāsta, kas tiks ņemts vērā pie novērtēšanas. Stāstot var izmantot šādas prezentācijas: 1. izvēlies prezentāciju veidošanas programmu- http://slid.es/dainaiesalniece/prezentaciju-veidi; 2.prezentācijas sastāvdaļas- http://prezi.com/-jdr06xah3da/prezentacijas-sastavdalas/; 3. prezentāciju noformēšana- http://apps.deck.in/docs/openWebDoc.do?docId=1027232; 4.prezentēšana- https://www.youtube.com/watch?v=AHc3n0sGOLU&rel=0.
PowerPoint izmantošana
Veidojot prezentācijas Prezi.com, Slid.es, atcerējos, ka PowerPoint slaidus pirms kopēšanas var izvietot tā, lai blakus var pierakstīt klāt tekstu. Var izveidot skolēniem arī dažādas darba lapas.
Kā uzlabot sekmes?
Izveidota infografika " Kā uzlabot sekmes?"- https://infogr.am/ka-uzlabot-sekmes …
Mācību metodes
Smadzeņu darbība, mācīšana un mācīšanās
Mācību metodes iegaumēšanas un atcerēšanās veicināšanai
Visefektīvākās ir metodes, kurās skolēnam pašam ir kaut kas jādara ar mācību materiālu, tomēr nevar teikt, ka kāda mācību metode būtu vislabākā – svarīgi ir izmantot dažādas metodes, nevis koncentrēties vienas metodes, piemēram, lekcijas, izmantošanu, paturot prātā, ka skolēni labāk atceras un gūst vairāk, ja viņi ir aktīvi iesaistīti mācīšanās procesā.
Fragments un attēls no D. Kalniņas izstrādātā materiāla. Uzzini vairāk- Izpēti .